sesja biznesowa

Kobieca sesja biznesowa w studio – krótki poradnik

Jak się przygotować do sesji?  Jaki jest najlepszy termin na umówienie się ?  O czym warto pamiętać dzień przed?  Zapraszam do lektury!


GARDEROBA
Przygotowując się do sesji wybierzmy przede wszystkim ubrania, w których czujemy się komfortowo i atrakcyjnie. Zwróćmy uwagę na to, by każdy element był dobrze dopasowany do figury i ładnie leżał.

Klasyczna elegancja w postaci stonowanego kostiumu jest zawsze dobrą opcją. Bezpieczną i uniwersalną, polecaną zwłaszcza w zawodach, gdzie nadal obowiązuje pewien dress code i preferowany jest określony styl.
Ale lockdowny i praca bardziej zdalna wprowadziły nieco więcej swobody do naszej służbowej garderoby. I chyba dobrze!

WIĘC – W CO SIĘ UBRAĆ?
Zdjęcia biznesowe w studio nie zawsze muszą być bardzo oficjalne i na poważnie, a czarny żakiet i biała bluzka nie zawsze są dla nas najlepszym rozwiązaniem. Mamy tu dużo większe pole manewru, w kwestiach fasonu czy koloru niż panowie, dlatego wykorzystajmy to! Z korzyścią dla siebie i naszego wizerunku!  Nie bójmy się kolorów, jasnych wyrazistych barw, które odejmą nam lat i dodadzą energii.

Na sesję warto zabrać więcej różnych zestawów, lepiej mieć więcej opcji do wyboru, a my chętnie doradzimy na miejscu. Pamiętamy, by ubrania przynieść na wieszakach, starannie wyprasowane.

DODATKI
Delikatna, elegancka biżuteria świetnie się sprawdzi jako element sesji biznesowej i z pewnością doda nam kobiecości. Warto też zabrać okulary, nawet, jeśli są one tylko do czytania, mogą nam np. posłużyć jako rekwizyt.

I pamiętajmy! Najlepszym dodatkiem jest zawsze piękny uśmiech!


WŁOSY, MAKIJAŻ
Przed zaplanowaną sesją warto umówić się do sprawdzonego fryzjera i odświeżyć fryzurę i  ułożyć włosy. Zdecydowanie natomiast nie polecamy eksperymentów z nową fryzurą czy nowym kolorem włosów tuż przed sesją.

Sesja biznesowa Pań zawsze wymaga dobrego, eleganckiego makijażu. Jeśli sama się malujesz na co dzień i wiesz, że świetnie się przygotujesz, to super.  Pamiętajmy, że światła w studio zawsze „zjadają” makijaż i na zdjęciach jest on zawsze mniej wyrazisty, niż w lusterku. Nie przesadzajmy też z rozświetlaczami, żeby uniknąć świecącej cery.

Zawsze  zachęcamy  też do skorzystania z usług  profesjonalnej makijażystki, która sprawi, że każda Pani przed obiektywem poczuje się atrakcyjniej i bardziej pewna siebie. Chętnie damy namiary na nasze sprawdzone makijażystki, które specjalizują się w makijażach do sesji biznesowych w studio.

PRZED SESJĄ

Na sesję  przyjdź wypoczęta i wyspana. Lepiej na początku tygodnia, niż w piątek. Jeśli  możesz, to lepiej do południa, niż po całym dniu pracy. Wieczorem możesz zrobić peeling nieco mocniej niż zwykle  posmarować twarz ulubionym  kremem nawilżającym.

Postarajmy się już nie planować nic ważnego na ten dzień.  Lepiej mieć spokojną głowę, niż napięty grafik. Niech to będzie taki nasz dzień, małe święto. Za to może warto zaplanować coś miłego na wieczór – w końcu będziemy miały świetną fryzurę i doskonały makijaż!

Informacje, jak się przygotować do sesji znajdują się też w zakładce FAQ.

 

 

Pozostałe posty

Sesja biznesowa w biurze, zdjęcia sytuacyjne w biurze Kraków

Zdjęcia biznesowe w biurze

Aby zrobić dobre zdjęcia biznesowe na stronę www nie musimy zawsze szukać przestrzennych wnętrz nowoczesnych biurowców. Realizując sesję dla Klaudii Gajewskiej i jej firmy PERSONAL EDUCATION (wyszukiwarka korepetycji)  dysponowaliśmy miłym kameralnym…

Sesja wizerunkowa Zarządu Duolife SA

Sesja biznesowa Członków Zarządu Duolife SA została zaplanowana przez nas w najdrobniejszych szczegółach.  Dobrze przemyślana lokalizacja zapewniła nowoczesne  i jednocześnie różnorodne miejsca zdjęć. Odpowiednio dobrana kolorystyka garderoby pozwoliła na subtelne…