IMG_7287kopia

Jak przygotować się
do sesji biznesowej?

Sesja biznesowa wymaga specjalnego przygotowania, które pozwoli firmie oraz jej pracownikom jak najlepiej wyglądać na zdjęciach. Odpowiedni strój, ustawienie ciała, a także prezencja pomieszczeń wpływają na jej efekt końcowy. Wiele w tym wypadku zależy od fotografa, który taką sesję wykonuje, ale też bardzo ważne jest podejście uczestniczących w niej osób. O co szczególnie powinni oni zadbać? Oto kilka wskazówek.

Na fotografii widać o wiele więcej, niż w rzeczywistości, w bezpośrednim kontakcie; w nieruchomej postaci uwagę przyciągają detale. Dlatego należy zadbać, aby nasz wizerunek prezentował się jak najkorzystniej, poświęcając mu nieco więcej czasu i zachodu, niż zwykle. Poniższe porady mogą wydawać się nieco drobiazgowe, ale warto wziąć je uwagę.

 

GARDEROBA

Do sesji dobrze jest wybrać garderobę, w której czujemy się swobodnie i naturalnie, ale jednocześnie taką, która oddaje charakter naszej  pracy i zapewni efekt, który chcemy osiągnąć na zdjęciu. W większości przypadków sprawdzą się eleganckie, stonowane kolory. Istnieją jednak odstępstwa od reguły, ponieważ strój powinien podkreślać naszą osobowość lub charakter firmy. Możemy więc sobie pozwolić na większą swobodę w kwestiach ubioru, chcąc pokazać swoją kreatywność.W każdym wypadku jednak warto  postawić na elegancję i ponadczasowość. Bardzo istotne jest, by każdy element garderoby był dopasowany do sylwetki i dobrze leżał.

Wszystkie ubrania  (bluzki, koszule, krawaty) powinny być  szczególnie starannie wyprasowane. Najlepiej byłoby przynieść je na wieszakach, aby uniknąć zagnieceń i założyć bezpośrednio przed sesją. To ważne, ponieważ zagniecenia są bardzo widoczne na zdjęciach.

Prosimy unikać, pasków, drobnych, skomplikowanych wzorków, prążków, drobnej kratki (mogą „migać” w internecie) oraz całego ubrania w czerni (tj koszula/bluzka i marynarka). Jeśli są okulary, proszę też je zabrać (bez przyciemnianych szkieł).

 

FRYZURA

Staranne uczesanie jest bardzo ważnym elementem wizerunku. Korzystnie będzie jeśli włosy będą krótko po wizycie u fryzjera, dla Pań najlepiej w dniu sesji, w sprawdzonym salonie. Odradzamy natomiast eksperymentowanie z nowym uczesaniem tuż przed sesją.

 

MAKIJAŻ

Sesja biznesowa Pań zawsze wymaga dobrego, eleganckiego makijażu. Zalecamy skorzystanie z usług  profesjonalnej makijażystki, która sprawi, że każda Pani przed obiektywem poczuje się atrakcyjniej i bardziej pewna siebie.

Dla PANÓW, by wyglądać profesjonalnie i elegancko, optymalnym rozwiązaniem jest zwykle ciemny, gładki garnitur (np granat, grafit).  Do tego warto zabrać do wyboru dwie, najlepiej gładkie koszule (niebieska, różowa, biała),  ładnie układające się pod marynarką. Całości ubioru  dopełni pasujący krawat w zdecydowanym kolorze lub poszetka. Proponujemy zabrać minimum dwa; chętnie pomożemy w wyborze.Część zdjęć możemy też zrobić w wersji bardziej casualowej, w samej koszuli, bez krawata.

Dla PAŃ najbardziej uniwersalne będą gładkie garsonki lub kostiumy. Paleta barw jest zapewne bardziej swobodna, niż w przypadku panów. Do tego pasująca bluzka lub top, z nieprześwitującego materiału, ładnie układająca się pod garsonką i bez niej. Warto zabrać ze sobą więcej niż jeden zestaw, do wyboru.

Zobacz nasze realizacje