IMG_7287kopia

Jak przygotować się
do sesji biznesowej?

Sesja biznesowa wymaga specjalnego przygotowania, które pozwoli Państwu jak najlepiej wyglądać na zdjęciach. Odpowiedni strój, ustawienie ciała, a także prezencja pomieszczeń wpływają na jej efekt końcowy. Wiele w tym wypadku zależy od fotografa, który taką sesję wykonuje, ale też bardzo ważne jest podejście uczestniczących w niej osób. O co szczególnie powinni oni zadbać? Oto kilka wskazówek.

Na fotografii widać o wiele więcej, niż w rzeczywistości, w bezpośrednim kontakcie; w nieruchomej postaci uwagę przyciągają detale. Dlatego należy zadbać, aby nasz wizerunek prezentował się jak najkorzystniej, poświęcając mu nieco więcej czasu i starań, niż zwykle. Poniższe porady mogą wydawać się nieco drobiazgowe, ale warto wziąć je uwagę.

 

GARDEROBA

Do sesji dobrze jest wybrać garderobę, w której dobrze się czujemy, ale jednocześnie taką, która oddaje charakter naszej  pracy i zapewni efekt, który chcemy osiągnąć na zdjęciu. W większości przypadków sprawdzą się eleganckie, stonowane kolory. Istnieją jednak odstępstwa od reguły, ponieważ strój powinien podkreślać naszą osobowość lub charakter firmy. Możemy więc sobie pozwolić na większą swobodę w kwestiach ubioru, chcąc pokazać swoją kreatywność. W każdym wypadku jednak warto  postawić na elegancję i ponadczasowość. Bardzo istotne jest, by każdy element garderoby był dopasowany do sylwetki i dobrze leżał.

Wszystkie ubrania  (bluzki, koszule, krawaty) powinny być  szczególnie starannie wyprasowane. Najlepiej byłoby przynieść je na wieszakach, aby uniknąć zagnieceń i założyć bezpośrednio przed sesją. To ważne, ponieważ zagniecenia są bardzo widoczne na zdjęciach.

Prosimy unikać drobnych, skomplikowanych wzorków, prążków, kratki (mogą „migać” w internecie).

 

FRYZURA

Staranne uczesanie jest bardzo ważnym elementem wizerunku. Korzystnie będzie jeśli włosy będą krótko po wizycie u fryzjera, dla Pań najlepiej w dniu sesji, w sprawdzonym salonie. Odradzamy natomiast eksperymentowanie z nowym uczesaniem tuż przed sesją.

 

MAKIJAŻ

Sesja biznesowa Pań zawsze wymaga dobrego, eleganckiego makijażu. Zalecamy skorzystanie z usług  profesjonalnej makijażystki, która sprawi, że każda Pani przed obiektywem poczuje się atrakcyjniej i bardziej pewna siebie. Chętnie damy namiary na nasze sprawdzone makijażystki.

Dla PANÓW, by wyglądać profesjonalnie i elegancko, optymalnym rozwiązaniem jest zwykle ciemny, gładki garnitur (np. granat, grafit).  Do tego warto zabrać do wyboru dwie, najlepiej gładkie koszule (np. niebieską i biała). Całości ubioru  dopełni pasujący krawat w zdecydowanym kolorze. Proponujemy zabrać minimum dwa; chętnie pomożemy w wyborze. Ciekawą opcją będzie poszetka. Część zdjęć możemy też zrobić w wersji bardziej casualowej, bez krawata lub w samej koszuli.

Dla PAŃ najbardziej uniwersalne będą gładkie garsonki, kostiumy. Paleta barw jest zapewne bardziej swobodna, niż w przypadku panów. Do tego pasująca bluzka lub top, z nieprześwitującego materiału, ładnie układająca się pod garsonką. Ciekawą opcją może być elegancka sukienka. Warto zabrać ze sobą więcej niż jeden zestaw, do wyboru.

Zobacz nasze realizacje