fotografia lekarza w szpitalu

Sesja zdjęciowa dla lekarzy z portalu Intensywna.pl

Niedawno mieliśmy zaszczyt robić sesję portretową dla lekarzy – grupy niesamowitych ludzi z intensywnej terapii Szpitala Wojskowego w Krakowie.

Napisała do nas dr Anna Włudarczyk, przemiła osoba, emanująca pozytywną energią, prawdziwa lekarka z powołaniem. Ona i jej koledzy, pod przewodnictwem prof. Wojciecha Szczeklika, zakładają portal internetowy Intensywna.pl, który będzie miał na celu gromadzić najnowszą wiedzę medyczną dla personelu opiekującego się krytycznie chorymi pacjentami.

Sesja portretowa dla lekarzy ma na celu przybliżyć sylwetki ludzi tworzących portal, zdjęcia są też używane do celów promocyjnych konferencji – Forum Intensywnej Terapii, która planowana jest w Krakowie w kwietniu 2022 r.

Sesja fotograficzna odbyła się na oddziale intensywnej terapii, przekształconym w oddział covidowy (wtedy chwilowo pustym). Musimy przyznać, że dla nas była to niezwykła sesja.  Świadomość, w jakim miejscu się znajdujemy, bliskość tej całej skomplikowanej aparatury ratującej życie, jeszcze mocniej uświadomiła nam kruchość ludzkiego życia oraz ogromne znaczenie, jakie ma niesłychanie trudna, ale i piękna praca tych ludzi.

Sesja zdjęciowa dla lekarzy z portalu Intensywna.pl

Zorganizowanie sesji zdjęciowej dla lekarzy na oddziale krakowskiego szpitala wymagało przygotowania. Zarówno po stronie lekarzy, jak i po naszej. Łatwiej było zaprosić wszystkich do naszego studia fotograficznego, które mieści się dosłownie za płotem szpitala. Jednak wspólnie podjęliśmy decyzję, że zdjęcia lekarzy w naturalnym otoczeniu, w pracy, o wiele lepiej przedstawią ich sylwetki i  spełnią rolę wizerunkową i promocyjną.