fotografia biznesowa

Jak przygotować się
do sesji biznesowej?

Na fotografii widać o wiele więcej, niż w rzeczywistości, w bezpośrednim kontakcie; w nieruchomej postaci uwagę przyciągają detale. Dlatego należy zadbać, aby nasz wizerunek prezentował się jak najkorzystniej, poświęcając mu nieco więcej czasu i starań, niż zwykle. Poniższe porady mogą wydawać się nieco drobiazgowe, ale warto wziąć je uwagę.

GARDEROBA

Do sesji biznesowej warto wybrać garderobę, w której dobrze się czujemy, ale jednocześnie taką, która oddaje charakter naszej  pracy i zapewni efekt, który chcemy osiągnąć na zdjęciu. W wielu przypadkach sprawdzą się eleganckie, stonowane kolory, ale jeśli chcemy podkreślić strojem naszą osobowość czy kreatywność, możemy sobie pozwolić na większą swobodę w kwestiach fasonu czy koloru. Bardzo istotne jest natomiast, by każdy element garderoby był dopasowany do figury i dobrze leżał.
Prosimy unikać drobnych wzorków, prążków, kratki (mogą „migać” w internecie).


Wszystkie ubrania powinny być  szczególnie starannie wyprasowane. Najlepiej przynieść je na wieszakach, aby uniknąć zagnieceń i założyć w studio, bezpośrednio przed sesją. To ważne, ponieważ zagniecenia są bardzo widoczne na zdjęciach.

Dla PANÓW, by wyglądać profesjonalnie i elegancko, optymalnym rozwiązaniem jest zwykle ciemny, gładki garnitur (np. granat, grafit).  Do tego warto zabrać do wyboru dwie, najlepiej gładkie koszule (np. niebieską i białą). Całości ubioru  dopełni pasujący krawat w zdecydowanym kolorze i ew. poszetka. Proponujemy zabrać minimum po dwie sztuki; chętnie pomożemy w wyborze. Część zdjęć możemy też zrobić w wersji bardziej casualowej, bez krawata lub w samej koszuli.

Dla PAŃ najbardziej uniwersalny będzie gładki żakiet lub kostium; ale z dużo większą swobodą kolorów, niż w przypadku panów. Sprawdzą się zarówno ciemne, jak i jasne ubrania. Do kostiumu pasująca bluzka lub top z nieprześwitującego materiału. Dobrym wyborem będzie też elegancka sukienka z zakrytymi ramionami. Na pewno warto zabrać ze sobą więcej niż jeden zestaw. Uzupełnieniem stylizacji jest delikatna biżuteria, okulary.

FRYZURA

Staranne uczesanie jest bardzo ważnym elementem wizerunku. Korzystnie będzie jeśli włosy będą krótko po wizycie u fryzjera, dla Pań najlepiej w dniu sesji, w sprawdzonym salonie. Odradzamy natomiast eksperymentowanie z nowym uczesaniem tuż przed sesją.


MAKIJAŻ

Sesja biznesowa Pań zawsze wymaga dobrego, eleganckiego makijażu. Zalecamy skorzystanie z usług  profesjonalnej makijażystki, która sprawi, że każda Pani przed obiektywem poczuje się atrakcyjniej i bardziej pewna siebie. Chętnie damy namiary na nasze sprawdzone makijażystki.

Zobacz najnowsze realizacje