fotografia lekarza w szpitalu

Sesja dla portalu lekarskiego Intensywna.pl

Niedawno mieliśmy zaszczyt robić zdjęcia portretowe dla grupy niesamowitych ludzi – lekarzy z intensywnej terapii Szpitala Wojskowego w Krakowie.

Napisała do nas dr Anna Włudarczyk, przemiła osoba, emanująca pozytywną energią i prawdziwy lekarz z powołaniem. Ona i jej koledzy, pod przewodnictwem prof. Wojciecha Szczeklika, zakładają portal internetowy Intensywna.pl, który będzie miał na celu gromadzić najnowszą wiedzę medyczną dla personelu opiekującego się krytycznie chorymi pacjentami.

Zdjęcia portretowe będą miały na celu przybliżyćsylwetki lekarzy tworzących portal, są też używane do celów promocyjnych konferencji – Forum Intensywnej Terapii, która planowana jest w Krakowie w kwietniu 2022 r.

Sesja fotograficzna odbyła się na oddziale intensywnej terapii, przekształconym w oddział covidowy (wtedy chwilowo pustym). Musimy przyznać, że dla nas była to niezwykła sesja.  Świadomość  w jakim miejscu się znajdujemy, bliskość tej całej skomplikowanej aparatury ratującej życie, jeszcze mocniej uświadomiła nam kruchość ludzkiego życia oraz ogromne znaczenie jakie ma niesłychanie trudna ale i piękna praca tych ludzi.

Zorganizowanie sesji fotograficznej na terenie oddziału szpitala wymagało przygotowania. Zarówno po stronie lekarzy, jak i po naszej. Łatwiej było zaprosić wszystkich do naszego studia fotograficznego, które mieści się dosłownie za płotem szpitala. Jednak wspólnie podjęliśmy decyzję, że zdjęcia lekarzy w naturalnym otoczeniu, w pracy, o wiele lepiej przedstawią ich sylwetki i  spełnią rolę wizerunkową i promocyjną.